• Polish (Polski)
  • Deutsch (Niemiecki)

Zaprzyjaźnione Gryfony

GOSSEN

Przedstawiamy Gossen ze Szwecji.
Hakan, który jest właścicielem Gossen, mówi, że Gossen jest bardzo podobna do naszej Chloe. 
Pozdrowienia dla Szwecji. Hakan, thanks :)

gossen_from_sweden1 


gossen_from_sweden2 


BAJKA

Lata pięćdziesiąte ubiegłego wieku. Polska. Na zdjęciu BAJKA z jeżem. Bajka była psem rodziców Ani - naszej sąsiadki, która obecnie ma psa dużego i małego, ale żaden nie jest gryfonem ;) 

Bajka 


RUDOLF 

Pierwsze pytanie: czy Rudolf jest gryfonem? Wszystko wskazuje na to, że tak, choć takiej stuprocentowej pewności nie ma.
...ale jakie ma to znaczenie? Ważne, że wreszcie psina ma dobry dom i wspaniałą opiekunkę, która pisze tak:

"... Rudolf jest po interwencji TOZ-u,był odebrany właścicielowi i trafił do krakowskiego schroniska-hoteliku dla psów po takich interwencjach,spędził tam pół roku szukając domu.Jego opiekunka(oprócz Rudolfa opiekunka 40 innych psów:-)) zamieściła ogłoszenie w internecie na psich stronach z  krótkim opisem i zdjęciami.Zobaczyłam je w internecie i tak Rudolf przyjechał do Wrocławia i zamieszkał z nami :-)..."

Pozdrawiamy i Rudego i panią Kamilę. Oto on:

 rudolf3


rudolf_na_strone2


rudolf_na_strone1


CASTRO
 
Przedstawiamy Castro.
Castro ma 7 lat i mieszka w Gałkówku, niedaleko Łodzi. Pozdrawiamy panią Justynę i pana Michała ...i oczywiście włochatego Castro.

 castro1


castro2Flora czyli kolejny gryfon w Polsce

Pełnego jej imienia pisać nie będę, bo jak na prawdziwego "Holendra" przystało można połamać język. Pani Patrycja, właścicielka Florki opisuje małą tak oto: jest to piesek o niesamowitym zapale myśliwskim, bardzo dobrze współpracuje z człowiekiem i chce z nim nawiązać jak największą więź. Jest niesamowitym łasuchem! Jak się wyszaleje pędzi do domu, by uciąć sobie drzemkę na miękkiej kanapie.

Pani Patrycjo! Dzięki za zdjęcia i proszę zdawać relację jak mała się rozwija.

Tak, gryfon to "diabeł" w polu, ale wylegiwać się przed kominkiem to lubi, oj lubi...

florka2

florka3

florka5

florka6

ACE

ACE to kolejny gryfon mieszkający w Polsce. To pies sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych o bardzo dobrych predyspozycjach myśliwskich. Ace na próbach polowych zdobył komplet punktów 100 / 100 i w kolejnych konkursach pracy wyżłów zdobywa czołowe miejsca (w roku 2011 i 2012  - 5 dyplomów I stopnia, w tym 4 z maksymalną liczbą punktów).
Panie Wiesławie. Serdeczne gratulacje dla Pana i dla tego czteroletniego, wybitnego przedstawiciela tej rasy.


ace1
ace2
ace3

ace4