• Polish (Polski)
  • Deutsch (Niemiecki)

Pytania & Odpowiedzi

Jaka jest różnica między gryfonem a wyżłem niemieckim szorstkowłosym?
Pierwsza różnica, widoczna na „pierwszy rzut oka" to wzrost. Wyżeł niemiecki jest zdecydowanie wyższy. Jego wysokość w kłebie wynosi:
psy – od 61 cm do 68 cm, suki – od 57 do 64 cm.
Gryfon Korthalsa jest niższy, a jego wysokość to odpowiednio: 55cm – 60 cm i 50 cm do 55 cm.
Okrywa włosowa u wyżłów jest znacznie krótsza i bardziej szorstka niż u gryfonów, gdzie włos jest zróżnicowany, jednak zawsze znacznie dłuższy. Mimo, iż gryfon jest psem szorstkowłosym, jego okrycie jest przyjemne w dotyku i zaskakująco miękkie.
Jak każdy wyżeł, zarówno „Niemiec" jak i gryfon są to psy inteligentne i łagodne, choć niektórzy twierdzą, że wyżeł niemiecki ma temperament ostrzejszy niż wesoły gryfon.

Jakie są predyspozycje gryfona do pracy podczas polowań?
Gryfon Korthalsa jest wszechstronnym psem myśliwskim. Jest dobrze przystosowany do polowań na podmokłych terenach. Dobrze pływa (choć to oczywiście jest zróżnicowane w zależności od indywidualnych predyspozycji danego osobnika) i aportuje z wody. Bardzo dobrze potrafi poruszać się we wszelkich zaroślach, krzakach i trzcinie. Jest łatwy do szkolenia i układania.
Gryfony są psami bardzo wytrzymałymi.

Czy gryfony są psami odpowiednimi dla dzieci?
Zdecydowana większość wyżłów to psy łagodne, które nie lubią samotności i bardzo przywiązują się do ludzi. Gryfony to psy uwielbiające zabawę, wszelkie głaskania i przytulania. Zdecydowanie nadają się na psy rodzinne, choć trzeba zaznaczyć, że raczej nie będą zadowolone jako mieszkańcy mieszkań w blokach ze względu na ich dużą potrzebę wybiegania się.
Są bardzo oddane właścicielom.

cdn
 

Jeśli masz pytanie, prześlij je poprzez formularz kontaktowy.